Carl Jung
První a nejlepší skutečné víno bez alkoholu

Otázky a odpovědi o víně bez alkoholu


Obsahuje dealkoholizované víno vůbec nějaký alkohol?

Ano, ale méně než malé množství ;-). Zbytkový alkohol v našem víně nepřesahuje 0,3% vol., což je méně než kupříkladu nealkoholické pivo. Pro představu: ovocné šťávy, kefír a dokonce i žitný chléb obsahují často mnohem více alkoholu než naše víno. Každopádně alkohol v takto nepatrném množství nemá na lidský organismus žádné fyziologické účinky.

Víno bez alkoholu nemůže být! Není to pouze mošt z hroznů?

Ne. Naše víno je plnohodnotné víno z tradičního regionu Porýní. Co jej odlišuje od klasického vína, je jeden krok ve výrobě navíc - extrakce alkoholu. Tak v něm zůstává vše (kromě alkoholu), co dělá víno vínem: chuť, vůně, třísloviny i charakter původní odrůdy.

Kolik kalorií obsahuje víno bez alkoholu?

Málo. Odnětím alkoholu se výrazně redukuje i kalorická hodnota vína. Naše víno obsahuje pouhou jednu třetinu kalorií klasického vína. (100 ml obsahuje cca. 26 Kcal. = 110 KJ). Náš výjimečně suchý Müller Thurgau obsahuje dokonce pouze jednu desetinu kalorií běžného vína.

Zachovává si dealkoholizované víno zdravotní účinky klasického vína?

Ano! Četné vědecké výzkumy prokázaly, že se aktivní látky v dealkoholizovaném vínu zachovají. U konzumace dealkoholizovaného červeného vína se zjistil pozitivní zdravotní efekt dokonce vyšší než u vína klasického. Jedná se o působení ve víně obsaženého flavonoidu - katechin, který příznivě ovlivňuje činnost srdce. životnost této složky je u dealkoholizovaného vína o hodinu delší.

Můžu pít dealkoholizované víno, když jsem diabetik?

Dealkoholizovaná vína malé množství cukru obsahují, proto by měly být diabetiky konzumovány pouze po poradě s lékařem. Odrůda Müller Thurgau obsahuje pouze nepatrné množství cukru (viz otázku o kaloriích), nicméně ostatní odrůdy obsahují cca 4 až 5% cukru.

Je nealko víno vhodné pro děti?

Ne, není. Vína Carl Jung nejsou žádné mošty, limonády nebo rychlé špunty nýbrž skutečné víno které bylo zbaveno alkoholu. Z výchovních a etických důvodů proto dětem nabízet tato vína nedoporučujeme.