Carl Jung
První a nejlepší skutečné víno bez alkoholu

Sortiment vín bez alkoholu


Merlot

Nejprodávanější červené nealkoholické víno na světě. Francouzská odrůda Merlot mu propůjčuje bohatý buket i lahodné tělo. Dobře se doplňuje s červeným masem či sýrem anebo těstovinám na italský způsob.

Hodnocení someliéra Ivo Dvořáka pro iDNES: "Temně rubínová barva se světlým okrajem a středně intenzivní viskozitou. Vůně je středně intenzivní s nádechem podzimního listí, zralých švestek, moruší a borůvek s jemnými podtóny kaštanového dřeva. Chuť je středně plná s přirozenou svíravostí tříslovin, která může připomínat šípkový čaj, zrnka borůvek a pecek višní. Kratší dochuť. Vhodné snoubení s pokrmy bude v podobě nářezových mís uzenin a sýrů s nakládanou zeleninou."

Cabernet Sauvignon

Novinka z vinařství Carl Jung roku 2015! Bohatá rubínová barva následovaná vůní plnou ostružin se špetkou oříšků v pozadí, dlouhý závěr. Obsahuje pouze 1/3 kalorií oproti alkoholickému vínu. Skvělá volba k barbecue.

Chardonnay

Carl Jung Chardonnay je novinka z řady dealkoholizovaných vín výrobce Carl Jung. Jemný ovocně-minerální buket se přemění do plné chuti s nádechem zralejších tropických plodů. Nepatrna sladkost a svěží kyselinka na konci s delším závěrem. Doporučujeme k rybě či drůbeži. Též má pouze 1/3 kalorií běžných vin.

Riesling

Carl Jung Riesling je bílé nealkoholické víno z tradiční německé odrůdy. Je velmi čisté, lehce nasládlé a na patře má delší závěr. Buket připomíná zelené jablko a citrus. Hodí se k drůbeži, rybám a bílým masům. Dobré k lehkým salátům a k některým méně kořeněným a pálivým jídlům orientální provenience.

Shiraz

Novinka roku 2017 z řady nealkoholických vín Carl Jung. Tentokrát odrůda Shiraz s intenzivní rudou barvou, tóny čokolády, dobrou strukturou tříslovin a skvělou rovnováhou

Rosé

Nádherné bohaté růžové víno s chutí výraznější, než by se u dealkoholizovaného vína čekalo. Decentní buket se středně dlouhým závěrem. Chlazené je optimálním letním pitím. Hodí se zejména k dobrému sýru a lehkým francouzským paštikám. Má jen 1/3 kalorií běžného vína.

Názor čtenářky iDNES: "Rosé ji příjemně překvapilo, po několikaměsíční abstinenci velmi ocenila jeho svěží a zároveň i relativně plnou chuť."

Mousseux

Carl Jung Mousseux je příjemné a osvěžující šumivé víno pro každodenní příležitosti. Vskutku univerzální pití, které ocení sportující, ti na redukčních dietách, nastávající maminky či ti, kteří v létě (anebo zimě) se rádi chtuně osvěží. Tento klasický polosuchý sekt tradiční chuti, vyráběný z Rieslingu a Müller Thurgau, je příjemný sám o sobě, ale lze jej použít také jako základ pro míchané nápoje - třeba s nealko vermutem. Zkuste jej s lehkou polévkou typu consommé nebo studenou rybí polévkou. Vhodné také jako doplněk k salátům a lehkým sýrovým talířům. Má jenom 1/3 kalorií běžného vína.

Mousseux Rosé

Carl Jung nealko Rosé Mousseux je příjemné, osvěžující šumivé víno s krásným ovocným tělem s náznakem třešní. Pro každodenní příležitost - velice univerzální pití, které ocení sportovci, lidé na redukčních dietách, nastávající maminky či ti, kdo se -ať už v létě nebo zimě - rádi chutně osvěží. Jen 1/3 kalorií běžného vína.

Bitter Rosso

Dealkoholizovaný vermut pro každou příležitost. Chuť není sladká jako u Rossa, ani přespříliš kořeněná a "bitter" jako u klasického Bitteru. Rosso Bitter svým označením vyjadřuje přesně to, co lze očekávat. Středně červená barva a příjemná ovocně-bylinková vůně. Velmi osvěžující samotné na ledu, se sodovkou anebo s kvalitním pomerančovým, grepovým anebo ananasovým džusem.

Hodnocení someliéra Aleše Pokorného IHNED.CZ: "Nealkoholický dealkoholizovaný vermut ovocně bylinkové vůně pro každou příležitost. Chuť není sladká jako u rossa, ani přespříliš kořeněná a natrpklá jako u klasického bitteru."

Svařené víno

Nelkoholické svařené víno od světové jedničky v produkci dealkoholizovaných vín - rodinné firmy Carl Jung